Придбання дитячої коляски — це відповідальне завдання для мам і тат. Саме від неї залежить нормальний розвиток та ріст немовляти - у колясці малюк гулятиме на свіжому повітрі у перші місяці та роки свого життя, з неї він пізнаватиме навколишній світ.

На сучасному ринку є широкий асортимент найрізноманітніших моделей та конструкцій. Батькам варто приділити чималу увагу вибору екіпажу, щоб дитина почувала себе в ньому комфортно та затишно. У чому ж полягає секрет успішної покупки?
Яку модель дитячої коляски вибрати, або секрети конструкцій
У продажу сьогодні є величезний вибір дитячих колясок. Вони бувають різних видів:
- Люльки (підходять для новонароджених).
- Універсальні моделі (2 в 1).
- Коляски-трансформери.
- Прогулянкові.
- Коляски-тростини.
- Екіпажі для двійнят.
Давайте разом розглянемо особливості кожного виду дитячих колясок.
Коляски-люльки (класичні)
Класична коляска або коляска-люлька - це надійний дитячий екіпаж із жорстким дном і високо розташованою люлькою. Така модель є ідеальним варіантом для новонароджених – чудово підходить для холодних погодних умов, колеса гарантують відмінну прохідність, а високе розташування люльки зручне для мами.
Коляску-люльку мама може використовувати до того моменту, поки малюк буде вільно розміщуватися в ній (зазвичай – до 6 місяців). Найчастіше в колясці люльці на прогулянці малюк переважно спить. Саме тому важливо, щоб така коляска була максимально комфортним для дитячого сну. Таким чином, обираючи коляску-люльку, звертайте увагу на:
- поверхню дна всередині люльки. Воно має бути жорстким та рівним. Це буде корисно для хребта новонародженого;
- тканина внутрішньої оббивки. В ідеалі вона має бути гіпоалергенною, з натуральних волокон. Що стосується кольору, то вибирайте спокійні та стримані варіанти, які не дратуватимуть малюка;
- особливості внутрішнього чохла. Ідеальний варіант - це чохол, який можна зняти, щоб випрати;
- зовнішні матеріали. Вони повинні добре захищати від дощу та вітру, а також не вимагати складного догляду;
- розмір люльки. Особливо цей фактор важливий, якщо ваші прогулянки з малюком припадатимуть на прохолодну пору року, і малюк буде тепло одягнений. Необхідно, щоб люлька була відносно просторою, і малюкові було зручно в ній, навіть якщо ви його добре укутаєте;
- можливість регулювати капюшон. Буде чудово, якщо в нього буде не два положення (відкрито та закрито), а більше. Це дозволить вам налаштувати оптимальне положення капюшона та закрити малюка від вітру чи сонця.
Найкраща коляска для новонароджених матиме багато приємних бонусів не лише для малюка, а і для його батьків. У комплекті такої коляски можуть бути додаткові аксесуари, які знадобляться батькам на прогулянці, а саме: сумка на ручці коляски, підставка для термочашки, муфта для рук, кошик для покупок і т.д.
Серед переваг колясок-люльок можна відмітити:
- Екіпаж створює комфортні умови для дитини під час прогулянок, особливо в осінньо-зимовий період, адже в люльці малюк буде захищений від вітру, снігу, дощу, яскравого сонця тощо.
- Легке подолання нерівностей на дорогах. Більшість моделей укомплектовано надійною системою амортизації, масивними колесами.
Недоліки коляски-люльки в тому, що вона:
- Досить габаритна. Не всі моделі складаються, а отже, їх неможливо помістити в багажник автомобіля і взяти з собою у подорож. Також потрібно відводити місце для зберігання екіпажу.
- Використовується лише у перші місяці життя малюка. Дитинка швидко «виростає» з люльки, і використовувати її потім неможливо. Саме тому батьки часто віддають перевагу моделям 2 в 1 або 3 в 1.
Універсальні коляски 2 в 1
Серед молодих батьків користуються чималим попитом універсальні коляски 2 в 1. Це коляски, в комплект яких входить два модулі: люлька та прогулянковий блок. Їх можна по черзі встановлювати на шасі. Таким чином, універсальну коляску 2 в 1 можна використовувати набагато довше, ніж класичну коляску з люлькою. У люльці ви кататимете малюка від народження, а через 6-8 місяців, коли дитина навчиться добре сидіти, її можна буде возити, використовуючи прогулянковий блок.
Існує ще один підвид універсальних колясок – моделі 3 в 1. Окрім шасі, люльки та прогулянкового блоку, в їхній комплект входить ще й автомобільне крісло. Воно потрібне для перевезення малюка в автомобілі. Також автокрісло можна використовувати як ручну перенеску.
Обираючи універсальну коляску, рекомендуємо звернути увагу на:
- спосіб кріплення модулів до шасі. Скільки зусиль потрібно докласти, щоб поміняти блоки місцями, чи передбачена можливість встановлювати їх у напрямку руху та проти нього чи ні;
- комфорт малюка у кожному з блоків. Для цього повинна бути можливість регулювати кут нахилу спинки та висоту підніжки в прогулянковому блоці, розміри люльки мають бути такими, щоб малюк вільно поміщався в ній навіть у теплому одязі;
- безпека малюка. За неї у прогулянковому блоці відповідають ремені безпеки – вони можуть бути 3-х та 5-точкові (другий варіант – більш надійний), захисний бампер;
- зручність використання для батьків. Конструкція повинна бути відносно легкою, щоб батьки могли, наприклад, знести її сходами; компактною, щоб не займати багато місця під час зберігання; мати в комплекті додаткові аксесуари (сумку, москітну сітку, накидку на ніжки малюка тощо);
- особливості догляду (наскільки легко чистити оббивку, чи є знімні чохли).
Серед переваг універсальної коляски можна відзначити такі:
- Суттєво економлять сімейний бюджет. Одна універсальна коляска буде коштувати менше, ніж окремо коляска з люлькою і з прогулянковим блоком.
- Компактне зберігання.
- Можна використовувати у різні вікові проміжки малюка.
Недоліком таких моделей можна назвати те, що зазвичай вони мають немаленьку вагу.


Коляски-трансформери
Коляска-трансформер дуже нагадує універсальну модель 2 в 1. Відмінності між цими екіпажами в тому, що якщо в універсальній моделі є окремі блоки (люлька, прогулянковий блок), які встановлюють на шасі, то у коляски-трансформера конструкція така, що сама люлька трансформується у прогулянковий блок і навпаки.
Коляски-трансформери викликають величезну кількість симпатій у сучасних батьків. Ті, хто зважилися обрати дитячу коляску-трансформер, отримують універсальну модель, яка об'єднує люльку для новонароджених та прогулянковий блок для дитини після 6 місяців. Більше того, трансформери відрізняються маневреністю та гарною прохідністю. Вони підійдуть для будь-якої місцевості.
Обираючи коляску-трансформер, слід орієнтуватися на такі ж особливості, як і в універсальній моделі. Але при цьому слід обов'язково приділити увагу механізму трансформування.
Коляски-трансформери порадують такими перевагами:
- Можливістю катати дитину кілька років (з народження – у колисці та з 6-8 місяців – у прогулянковому блоці).
- Підходять для дітей різного віку (від народження до 3-4 років).
- Складна конструкція не вимагає багато місця для зберігання.
- Економія сімейного бюджету.
Недоліком конструкції можна назвати майже завжди її велику вагу.
Прогулянкові коляски
Прогулянкова коляска – це дитячий екіпаж із прогулянковим блоком, в якому малюк сидить. У сучасних моделях передбачена можливість регулювати кут нахилу спинки, що дозволяє малюкові перебувати також і в напівлежачому положенні. Таким чином, він зможе подрімати під час прогулянки.
Коляски з прогулянковим блоком – це компактні та легкі механізми. Вони оснащені необхідними аксесуарами або ж за бажанням їх можна доповнити тими чи іншими деталями.
Зазвичай мами використовують прогулянкову коляску з моменту, коли малюк уже впевнено сидить сам. Актуальним для дитини такий екіпаж залишається приблизно до трьох років (іноді трохи більше – все залежить від технічних характеристик моделі, ваги та зросту малюка).
Більшість моделей – це складні конструкції. Два найпопулярніші механізми складання – «тростина» та «книжка».
Прогулянкові коляски – легкі. Залежно від того, який матеріал виробник обирає для їх виготовлення, такі екіпажі бувають:
- дуже легкі – 3,5-6 кг (коляски-тростини);
- полегшені – 6-8 кг;
- важкі – 8-12 кг.
Підбираючи прогулянкову коляску, рекомендуємо звертати увагу на:
- спинку. Вона повинна бути жорсткою і мати кілька положень (щоб малюк міг сидіти, лежати і перебувати у напівлежачому положенні);
- підставку для ніжок. Малюку буде комфортніше, якщо у моделі буде передбачена можливість регулювати висоту та положення підніжки. Тоді ви зможете відкоригувати її під зріст своєї дитини. Також зверніть увагу, наскільки легко чи складно чистити підніжку від бруду;
- накидку на ніжки. Вона захистить малюка від холоду в прохолодну погоду;
- капюшон. Добре, якщо можна регулювати його положення не тільки в режимі «відкритий» та «закритий». Також варто звернути увагу на моделі з віконцем у капюшоні. Через нього матір зможе дивитися за дитиною, не зупиняючись під час прогулянки;
- безпека малюка. За неї відповідають ремені безпеки або лямки, що фіксують, бампер.
Прогулянкові коляски мають чимало переваг:
- Підходять для комфортних прогулянок із дітьми від 6-8 місяців до 3-х (іноді 4-х) років.
- Компактність. Складна конструкція займає мінімум місця для зберігання, її зручно брати у подорожі.
- Ідеально підходять для прогулянок у теплу пору року.
- Простота у використанні.
Недолік таких колясок у тому, що моделі з невеликими колесами не завжди можуть подолати відрізки дороги з великими вибоїнами. А також у деяких випадках дитина ще до трьох років може перестати поміщатися в прогулянковому блоці, і вам знадобиться модель побільше.


Коляски-тростини
Коляска-тростина - це підвид прогулянкового дитячого екіпажу. Назва цієї моделі пов'язана з тим, що у складеному вигляді вона нагадує парасольку-тростину. При цьому механізм складання дуже простий. Впоратися з ним можна навіть однією рукою. Такий варіант просто незамінний для подорожей із дитиною.
Найлегші коляски – це коляски-тростини. Їхня вага може змінюватись від 3,6 кг до 6 кг (у поодиноких випадках - до 8 кг). Таким чином, батькам не важко буде знести коляску зі сходів, занести його в громадський транспорт і т.д.
У складеному вигляді конструкція займає дуже мало місця, тому її можна зберігати під ліжком, покласти в багажник авто, між рядами сидінь в автобусі і т.д. У розкладеному вигляді конструкція також малогабаритна, тому легко пройде в будь-якому дверному отворі, заїде в ліфт і т.д.
Зазвичай коляску-тростину вибирають як додатковий дитячий екіпаж. Якщо ж ви збираєтеся зупинити свій вибір на такій моделі в якості основного варіанту, вам варто взяти до уваги такі особливості коляски-тростини:
- складність пересування по бездоріжжю. Через невеликі колеса екіпажу буде важко подолати великі вибоїни на дорозі. А брати її на прогулянку в снігову погоду взагалі не вийде. Тому варто бути готовим до того, що коляска-тростина - це варіант для прогулянок із дитиною на свіжому повітрі в теплу пору року більш-менш рівною дорогою;
- слабка амортизація. Вона не зможе пом'якшити хід коляски дорогою з вибоїнами. Тому на такому відрізку прогулянки дитина навряд чи зможе заснути;
- положення підніжки та спинки. У різних моделях можливість регулювання положення спинки та підніжки реалізується по-різному. Є моделі з більш широкими можливостями змінювати кут нахилу спинки та положення підніжки. А є варіанти, в яких лише кілька варіантів позиції. На це варто звернути увагу перед покупкою.
Отже, серед переваг коляски-тростини можна відзначити:
- Невелику вагу (вона найменша із усіх можливих).
- У складеному вигляді коляска займає мінімум місця, що дозволяє легко брати її із собою у подорожі.
Недолік коляски-тростини у слабкій амортизації та невеликих колесах. А також у тому, що її не вдасться використовувати у зимовий час.
Коляски для двійні
Якщо у вашій сім'ї очікується народження одразу двох малюків - близнюків або двійнят - це означає, що вам потрібно вибрати коляску із двома блоками, оскільки використовувати дві одинарні коляски буде незручно. Цікаво, що моделі для двійні підійдуть також і для сімей, у яких підростають не лише дітки-близнюки, а і діти з різницею у віці в один рік.
В колясці для двійні на шасі модулі для двох діток. Вони можуть розташовуватися:
- Паралельно, тобто, малюки сидітимуть або лежатимуть пліч-о-пліч. Щодо мами дітки будуть перебувати в одній позиції (спинкою чи обличчям). Такі моделі досить стійкі та надійні.
- Послідовно, тобто малюки розташовуються один за одним. У напрямку руху модулі можуть «дивитися» в різні боки (тобто один з дітей буде обличчям до мами, а другий – спинкою). Ширина коляски з послідовним положенням блоків менша, ніж із паралельним.
У колясок із паралельним та послідовним розташуванням блоків є свої «плюси» та «мінуси». Наприклад, коляска, в якій дітки сидять пліч-о-пліч, може не пройти в дверний отвір квартири або ліфта. Але зазвичай вона коштує дешевше, ніж модель із послідовним розташуванням блоків. Зате із «коляскою-паровозиком» ви легко пройдете в будь-які двері, керувати такою коляскою зовсім нескладно. І, звичайно ж, очевидний недолік будь-якої коляски для двійні – це вага. Така коляска просто не може важити мало. Вага деяких моделей сягає 25 кг. Тому для того, щоб знести коляску, молодій мамі неодмінно знадобиться допомога.
Як і звичайні, коляски для двійні можуть бути тільки з люлькою або з прогулянковим блоком, або універсальні моделі 2 в 1, в комплект яких входить і люлька, і прогулянковий блок.
Після того, як вибір зроблений на користь тієї чи іншої конструкції, слід оцінити технічні характеристики та особливості дитячої коляски. Вони також впливають на успішну експлуатацію дитячого екіпажу.


Який матеріал для коляски обрати?
Сьогодні найпопулярніші матеріали для оббивки коляски – це текстиль та екошкіра. Різні матеріали по-різному захищають коляску та малюка в ній від опадів, потребують різного догляду, а також мають різний ступінь зносостійкості. Давайте детально розглянемо особливості обох варіантів.
Оббивка з текстилю
Текстильна оббивка коляски – це популярне рішення, якому віддають перевагу сучасні виробники дитячих екіпажів. Для оббивки колясок використовується:
- Поліефірне волокно. Це найпоширеніший варіант. Такий матеріал можна легко пофарбувати у будь-який колір. Його часто використовують у бюджетних колясках чи моделях середньої цінової категорії. Поліефірні волокна можуть мати різну товщину. Чим вона вища, тим дорожче коштує коляска. Якщо ви обираєте коляску із такою оббивкою, не забудьте про дощову накладку із поліетилену.
- Оксфорд. Він трохи схожий на той, який використовують у зимових куртках. Волокна такої тканини щільно переплетені між собою, тому матеріал досить зносостійкий. Оксфорд має невеликі опуклості у вигляді клітинок, оскільки полотно формується не з окремих волокон, а із цілих пучків. Використовується в дорогих колясках та моделях середньої цінової категорії.
- Мембранна тканина та жаккард. Таку оббивку можна побачити на модних дитячих екіпажах преміум-сегменту. Вона має гарний вигляд та демонструє високі показники зносостійкості.
Оббивка з екошкіри
Сучасна екошкіра - це новий вид штучної шкіри, який відмінно заміняє натуральну. Більшість видів екошкіри мають поліуретанове просочення підкладки. Завдяки цьому матеріал на дотик максимально схожий на натуральний.
Чому виробники дитячих екіпажів почали так часто використовувати екошкіру? На це є багато причин. Такий матеріал має чимало переваг:
- дуже простий у роботі – елементи навіть найскладнішої конфігурації легко зшиваються між собою; великий асортимент кольорів; можна нанести малюнок (зокрема і за індивідуальним замовленням); матеріал не вбирає запахів; не промокає наскрізь; пропускає повітря; дарує приємні тактильні відчуття.
Екошкіра чи тканина: що краще?
Багато батьків віддають перевагу дитячим екіпажам із оббивкою з тканини, оскільки вважають, що екошкіра – це матеріал, який може потріскатися, протертися, порватися тощо. Але насправді сучасні технології виробництва дозволяють створювати екошкіру, яка не тріскатиметься, як давно відомий багатьом дермантин.
Недорогі тканини використовують для оббивки бюджетних колясок, а екошкіра – це вибір для дитячих екіпажів середнього та преміального сегментів.
Давайте порівняємо деякі особливості екошкіри та текстильної оббивки, щоб вам було простіше зробити свій вибір:
- більшість тканин промокають і вигоряють на сонці. Екошкіра стійкіша до впливу природних явищ. Якщо все ж таки хочете купити дитячу коляску із оббивкою з тканини, вибирайте варіант із водовідштовхувальним просоченням та захистом від УФ-випромінювання;
- у зимовий час тканина краще, ніж екошкіра зберігає тепло. Але коляска із оббивкою з екошкіри можна легко утеплити, використовуючи підкладку;
- поверхню екошкіри можна очистити вологою губкою. Знімні тканинні елементи оббивки можна випрати у пральній машинці;
- у тканинних оббивок ширший асортимент кольорів, аніж у екошкіри;
- для літнього часу оптимальним варіантом тканинної оббивки буде льон. Але для прохолодної пори року він не підійде. Коляску з оббивкою із екошкіри з вентиляційними отворами можна вважати універсальним варіантом.
Які технічні характеристики слід врахувати, щоб правильно вибрати дитячу коляску?
Щоб ваш вибір був вдалим, завжди уважно дивіться на:
- Вагу екіпажу. Це перше, на що варто звернути увагу. Найкращий варіант — це неважка коляска, яку зможе підняти молода мама.
- Маневреність. Для того, щоб коляска приносила задоволення під час прогулянок, вона повинна бути добре керованою. Перед покупкою перевірте, як коляска розвертається, чи вдасться керувати ним однією рукою тощо.
- Компактність. Коляска, що легко складається, а також займає мало місця, підійде сім’ям, які мешкають у невеликих квартирах та люблять подорожувати власним авто.
- Безпека. Безпека дитини завжди на першому місці, тому обов'язково необхідно перевірити наявність ременів безпеки, стійкість коляски.
- Колеса. Вони можуть бути гумові, пластмасові чи надувні. Пластмасові відрізняються меншим діаметром і більшою маневреністю, а гумові та надувні - високою прохідністю. Вибір залежить від місцевості, де ви живете.
- Ручки. Бувають регульовані та нерегульовані. Більш виграшні моделі, положення ручок яких можна змінювати. Тоді і мамі, і тату буде зручно керуватиме дитячим екіпажем незалежно від зросту.
- Оббивка. Як вибрати коляску, яка ніколи не забрудниться? Відповідь проста - це неможливо. Тому обирайте оббивку, яку можна було б легко мити або прати.
- Аксесуари. Сучасні коляски оснащені різними аксесуарами. Перед тим, як вибрати дитячу коляску з великою кількістю додаткових пристроїв, перевірте, чи не заважатимуть вони комфортному складанню.
- Сезонність. У зимової коляски має бути стійка конструкція з великими колесами для гарної прохідності по снігу. Зимова люлька для новонародженого має бути більш просторною, оскільки малюк буде тепло одягнений та укутаний. Те саме стосується і розміру прогулянкового блоку. Важливий момент літньої коляски – наявність вентиляції.
Виробники багатьох країн досить уважно ставляться до виробництва першого дитячого транспорту і намагаються зробити все, щоб батьки змогли правильно вибрати дитячу коляску, який би відповідав усім вимогам сім'ї.
Наймодніша коляска 2025 року вже чекає на вас у нашому інтернет-магазині товарів для дітей Lolo. Переглядайте наш каталог та робіть свій вибір дитячого екіпажу для найкомфортніших та найприємніших прогулянок вулицею з дитиною від самого її народження!