Дитячі машинки – це іграшки, які неодмінно є в арсеналі кожної дитини: і хлопчика, і дівчинки. Сьогодні увазі батьків та їхніх дітей представлені різні моделі дитячих машинок. Чим вони відрізняються? Як обрати машинку дитині? Давайте сьогодні разом із цим розберемося.
З яких матеріалів виготовляють дитячі машинки?
Нині батьки можуть обрати машинки дитячі з таких матеріалів:
1. Пластик. Пластикові моделі – найпопулярніші. Вони легкі, яскраві, добре привертають увагу дітей. Юні водії часто обирають саме такі машинки, оскільки вони підходять для гри як в приміщенні, так і на вулиці, наприклад, у пісочниці (якщо дозволяє конструкція коліс і кузова). З пластику можна обрати як звичайні легкові іграшкові авто, так і, наприклад, оригінальні моделі спецтехніки з широким функціоналом. Батьки можуть купити пластикову модель для дітей практично будь-якого віку, зокрема легкі пластмасові машинки з великими деталями, – це ідеальний варіант для дитини від одного року.
2. Метал. Металічні машинки – важчі за пластмасові. Зазвичай їхня конструкція передбачає наявність великої кількості деталей. Такі моделі краще купувати для дітей від трьох років. Головна перевага моделей із металу в тому, що вони дуже надійні – якщо машинка випаде з рук дитини і, наприклад, вдариться об асфальт, вона не розіб’ється.
3. Дерево. Дерев’яні машинки зазвичай виготовляються у вигляді конструктора або пірамідки. Така іграшка виглядає дуже просто. Дерево – це повністю екологічний матеріал. За правильної обробки він повністю безпечний для дитини.
4. Гума. Гумові іграшки найчастіше використовують під час купання. Зазвичай машинки з такого матеріалу призначені для найменшеньких. Усередині гумової іграшки може бути пищалка, яка викликає інтерес у дітей.
Типи машинок за функціоналом
Які машинки в дитячому світі цінуються найбільше? Кожна дитина може обрати улюблений для себе варіант. Так, бувають їх такі різновиди:
1. Класичні. Це звичайний іграшковий автомобіль. Аби він їхав, дитині потрібно ручкою катати її. Також частенько дітки люблять тягнути такі машинки за собою на мотузочці. Підходять для ігор у приміщенні та на вулиці.
2. На батарейках. Вони можуть їздити самі. Також часто авто на батарейках додатково мають звукові або світлові ефекти: в них можуть світитися фари, «ревти мотор». Якщо дитина обирає поліцейську чи пожежну машину на батарейках, у неї може, наприклад, вмикатися сирена та мигалки тощо. Такі іграшки часто дуже яскраві та ефектні, нерідко вони потрапляють у рейтинг кращих дитячих машинок.
3. На радіоуправлінні. Аби машинка поїхала по заданій траєкторії, нею потрібно управляти з допомогою пульта дистанційного управління. Так, вона може розвивати досить високу швидкість, добре маневрувати та обминати перешкоди. Батьки та діти з великим задоволенням можуть влаштовувати гонки з машинками на радіоуправлінні (вони також потребують джерела живлення – зазвичай це батарейки або невеликий акумулятор). Такі іграшки будуть цікавими дітям від 5 років. Деякі моделі можуть викликати інтерес і у дорослих.
4. Для гри в пісочниці. Такі іграшки відрізняються більшим розміром. Це може бути не лише іграшковий легковий транспорт, а і вантажівки, спецтехніка. У самоскидах зазвичай є можливість швидко вивантажити пісок із кузова, перекинувши його.
5. Інерційні. Ці іграшкові автомобілі рухаються завдяки інерційному механізму. Його можна запустити ключем, шнурочком або, прокручуючи колеса машинки у зворотному напрямку (в такому випадку потрібно, наприклад, прокотити машинку по підлозі заднім ходом).
6. Машинки-перевертиши. Їхня «родзинка» полягає в особливих колесах, завдяки яким іграшкова машинка може перевертатися, аби обминати перешкоди на своєму шляху, та продовжувати свій рух далі. Управління такими машинками буває різне.
7. Машинки-конструктори. Їх виготовляють із різних матеріалів, найпопулярніший – пластик. Такі іграшки чудово тренують дрібну моторику рук та розвивають логічне мислення.
8. Колекційні моделі. Їхня вартість вища, аніж інших моделей. Вони відрізняються високою деталізацією. Нерідко такі іграшки є зменшеними іграшковими копіями справжніх авто. Колекційні автомобілі часто привертають увагу і дітлахів, і їхніх батьків.
9. Треки. Це цілі набори, до складу яких входять не лише іграшкові авто, що рухаються завдяки електромотору, а і автомобільні дороги. Вони можуть бути багаторівневі, з поворотами тощо.
Машинки-іграшки з точки зору дитячої психології та педагогіки
Дітки різного віку з величезним задоволенням граються із іграшковими автомобілями. Така гра є досить корисною для розвитку дитини. Коли малюки вперше знайомляться з такою іграшкою, вони помічають, що вона схожа на транспорт батьків. Іграшкові машинки дозволяють розвинути:
1. Дрібну моторику рук. Коли дитина тримає в ручках іграшку, розвивається її моторика, тактильні відчуття.
2. Зорово-моторну координацію. Щоб катати машинку по дорозі, «проїжджати» через придумані тунелі, юному водію знадобиться добре координувати свої рухи.
3. Комунікативні здібності. З машинками дітки охоче граються не лише самостійно, а і в компанії з друзями або батьками. Ігри в компанії розвивають вміння спілкуватися та допомагають у соціалізації дитини.
4. Уяву. Граючись із машинками, діти уявляють себе на місці водія: їдуть у крамницю за продуктами, на роботу, виїжджають за місто, влаштовують гонки тощо. А також діти розігрують під час гри і щоденні сценарії, наприклад, обслуговування авто та станції техобслуговування, виїзд на автомийку, заміна колеса.
5. Потяг до досліджень. Іграшкові машинки стимулюють цікавість дитини. Такі забавки дозволять їй експериментувати з трамплінами, швидкістю пересування, дорожнім покриттям тощо.
Яскраві, оригінальні або дуже реалістичні іграшкові машинки – це справжній рай для юного водія. Такі іграшки будуть до вподоби і хлопчикам, і дівчаткам. Великий вибір машинок на будь-який смак ви знайдете в нашому інтернет-магазині товарів для дітей Lolo.