0
Ваш кошик порожній!

Ви ще не вибрали жодного товару.

Як вибрати манеж для дитини

15.05.2024

Для кожної родини поява малюка – надважлива подія. Мама і тато з величезним нетерпінням чекають першого слова та першого кроку своєї дитини. Та коли ваш хлопчик або дівчинка навчиться добре повзати, а тоді й ходити, вам доведеться ще більше сил та уваги докладати для того, аби встежити за крихіткою і вона випадково не вийшла з кімнати, не впала чи не перечепилася об меблі тощо. Полегшити це завдання молодим батькам зможе дитячий манеж. Їх нині існує велика кількість у продажу. Як вибрати манеж для дитини? На які критерії зважати? Про це ми розкажемо вам сьогодні в своїй статті.

З якого віку можна використовувати дитячий манеж

Новонароджений потребує чимало уваги батьків. Якщо в перші місяці він просто лежить у своєму ліжечку та із задоволенням розглядає усе, що його оточує, то вже пізніше він вчиться активно сідати та повзати. Таким чином він пізнає світ, що його оточує. І вже в 3-4 місяці батькам варто замислитися над тим, який манеж краще обрати. Приблизно у півроку, коли крихітка починає повзати, батьки уже точно розуміють, що їм необхідний цей дитячий аксесуар. Манеж знадобиться дитині й тоді, коли вона буде самостійно сідати, вставати, повзати.

Завдяки простій огорожі малюк не вийде за межі відведеного для нього місця та залишатиметься у повній безпеці. Коли дитина перебуває у манежі, батьки можуть займатися необхідними їм справами, час від часу приглядаючи за дитинкою.

Як привчити малюка до манежу

Який би гарний ви не обрали манеж, потрібно також знати, як привчити до нього малюка. Його перше знайомство з цим дитячим аксесуаром має бути не довшим, аніж 10 хвилин. Дитинка має поступово звикати до манежу. Тільки тоді він буде асоціюватися у неї з приємним проводженням часу. Якщо ви помічаєте, що малюк плаче в манежі, залишайтеся постійно у його полі зору. Якщо дитина бачитиме вас, їй буде легше призвичаїтись до обновки.

Аби дитині було легше звикнути до манежу, кладіть туди разом із нею її улюблені іграшки. В іншому місці не давайте їй гратися саме з цими іграшками – нехай вони чекають на неї лише в манежі.

Коли ви помітите, що дитина в манежі не плаче, а веде себе спокійно, грається з іграшками, потроху збільшуйте час її перебування в манежі (на кілька хвилин). Привчаючи малюка до манежу з раннього віку, використовуючи іграшки, ви зможете досягти того ефекту, що манеж асоціюватиметься у неї з грою. В ліжечку ж не давайте малюкові гратися з іграшками (це потрібно для того, щоб ліжко в дитини асоціювалося лише зі сном).

Час, який малюк проводитиме у манежі, слід збільшувати поступово. Лише тоді дитина зрозуміє, що її не забули та не покинули там. Якщо правильно привчити крихітку до манежу у ранньому віці, вона із задоволенням гратиметься там.

До якого віку використовують манеж? Зазвичай до того моменту, коли дитина не буде в змозі самостійно покинути його, переступивши через «загорожу». Це означатиме, що ваш син чи дочка вже переросли цей дитячий аксесуар.

Як привчити малюка до манежуЯк привчити малюка до манежу

Що не можна робити батькам, привчаючи малюка до манежу?

  • Відразу залишати малюка в манежі. Зберіть конструкцію та поставте на призначене для неї місце в дитячій кімнаті. Нехай дитинка звикне до манежу.
  • Не змінюйте положення манежу в дитячій кімнаті. Часто маленькі дітки негативно сприймають перестановку меблів.
  • В перший день не залишайте дитину в манежі на самоті. Будьте поруч із нею.

Види дитячих манежів

Які манежі для дітей бувають? Нині серед найпопулярніших можна відмітити такі моделі: манежі у вигляді сіток, ліжечка, дерев’яні, з металу та з пластику. Розглянемо коротко кожен вид.

Манежі-сітки

Для виготовлення таких дитячих аксесуарів використовують міцну сітку, що закріплюється на металевому каркасі. Дно та бортики такого дитячого пристосування – м’які (це потрібно для того, аби малюк не вдарився). На стінках також можуть бути кільця, за які малюкові буде зручно триматися. Такий вид манежу – практичний и простий у використанні. Його ціна – досить невисока. За потреби конструкцію можна легко скласти. Завдяки тому, що важить вона небагато, проблем із транспортуванням також не буде.

Манеж-сітку ви зможете легко перенести з однієї кімнати в іншу, аби дитина була в полі вашого зору. Тому до невеликої ваги, доступної ціни можна додати ще одну перевагу манежу-сітки – мобільність. В продажу також існують моделі цього типу з дверцятами на блискавці, через які дитина зможе легко зайти всередину.

Манежі-сіткиМанежі-сітки

Манеж Basic MB-03, Bair (бордо)
Код 117064
1 999 грн
Манеж Noemi 2L grey koalas, Lorelli (сірий)
Код 90091
3 210 грн
Манеж Belove, MoMi (сірий)
Код 111505
3 390 грн

Манеж-ліжечко

Така модель манежу підходить і для гри, і для сну. Звичайно, замінити ліжко манеж не зможе, але якщо ваша крихітка під час гри захоче подрімати, то це буде можливо.

Від інших видів манежів конструкція манежу-ліжечка відрізняється тим, що має дворівневу систему: нижнє дно потрібно використовувати для ігор, а верхнє – для відпочинку.

У деяких випадках у манежів-ліжок є додаткові сповивальні модулі з поличками для аксесуарів. Ще виробники можуть комплектувати манеж дугами для заколисування і коліщатками, завдяки яким переміщати манеж буде дуже просто.

Манеж-ліжечкоМанеж-ліжечко

Ліжко-манеж Joy 2, Kinderkraft (dark grey)
Код 124275
3 190 грн

Манежі з дерева

Це стійкі моделі, що мають бортики з дерев’яних прутиків. Таку модель ліпше обирати для діток, які вчаться робити перші кроки. Дерев’яні моделі досить габаритні і, незважаючи на те, що вони мають коліщатка, дерев’яні манежі не є дуже мобільними.

Найбільша перевага дерев’яних моделей у їхній екологічності та привабливому зовнішньому вигляді. Можуть бути овальні і круглі. Якісні дерев’яні манежі для діток не можуть коштувати дешево.

Манежі из дереваМанежі из дерева

Металеві манежі

Металева огорожа складається із сегментів, що можна виставляти так, аби огородити місце, яке вам потрібно. Також можна «побудувати» невеличкий куточок для дитинки. В комплекті з металевою огорожею може бути і мат або м’який килим.

Металеві прути досить прості в догляді. Але вага таких конструкцій вища, аніж із інших матеріалів. Саме тому вони є і більш травмонебезпечними. А відповідно, у рейтингу практичності посідають далеко не перше місце.

Металеві манежиМеталеві манежи

Манежі з пластику

Пластикові моделі, як і металеві, складаються із окремих елементів, які з’єднуються між собою фіксаторами. Пластик – це матеріал, який не потребує складного догляду (за потреби його можна просто помити).

Конструкція із пластику має невелику вагу. Тому вона може не втримати дитину, яка вже досить підросла і прагне вивчати світ, що її оточує. Пластиковий манеж більше підходить для діток, які ще не вміють як слід ходити, а лише повзають.

Манежі з пластикуМанежі з пластику

Правила вибору манежу

Як вибрати манеж для дитини? Аби ваш вибір був вдалим, рекомендуємо звертати увагу на такі критерії:

Розмір конструкції

Звичайно, чим більший за розміром буде манеж, тим більше простору для гри буде у дитини. Але треба зважати і на той факт, що більша конструкція буде мати більшу вагу та потребуватиме більше місця для зберігання. В подорож легше взяти з собою легшу та меншу конструкцію. Тому, якщо у вас є можливість, рекомендуємо вам купити два манежі для дитини: більший – для стаціонарного використання вдома та менший – для подорожей (якщо звичайно, ви плануєте виїжджати на природу з малюком, взявши з собою манеж).

В категорії розмір має значення не лише внутрішня площа манежу, де перебуватиме дитина, а і висота бортиків:

  • якщо зріст батьків малюка середній, рекомендуємо обирати манеж з висотою бортиків не більше 90 см;
  • якщо зріст батьків нижче середнього, тоді найкращим варіантом стане манеж з бортиками нижче 70 см.

Якщо ви дотримаєтеся цих простих рекомендацій, у вас не виникне проблем із доглядом за малюком у манежі.

Розмір конструкціїРозмір конструкції

Форма манежу

За формою манежі можуть бути різні:

  • овальні;
  • круглі;
  • квадратні;
  • кутові;
  • у вигляді багатокутника.

Манежі-ліжечка частіше бувають класичної форми:

  • прямокутні;
  • квадратні.

Якщо ваша квартира малогабаритна, найкраще обрати кутовий манеж. Він займатиме мінімум місця, натомість дитина матиме облаштоване місце для ігор. Розмір та форма манежу мають відповідати площі кімнати, в якій ви їх встановите.

форма манежуформа манежу

Розмір сітки та відстань між рейками

На думку педіатрів, занадто дрібна «клітинка» в сітці може погано впливати на зір малюка. А якщо «клітинка» буде занадто велика, то дитина зможе травмуватися. Тому ліпше обрати манеж із сіткою з середньою «клітинкою». Що стосується її кольору, то ліпше зупиняти вибір на світлих варіантах.

Якщо ви вирішили купити манеж із дерева, звертайте ще увагу на відстань між рейками. Найкращим варіантом буде відстань у 5-7 см. В такому разі застрягти, просунувши між прутиками ручку, ніжку чи голову, дитина не зможе. Окрім цього, не завадить уважно оглянути дерев’яні прутики на предмет сколів чи зазубрин.

Розмір сіткиРозмір сітки

Наявність чи відсутність коліс

Манеж із коліщаткми дуже легко та зручно переміщати. Такі моделі – досить мобільні.

Якщо ви обираєте манеж із коліщатками, зверніть увагу на те, чи мають вони фіксатори. Ці елементи конструкції мають запобігти випадковому пересуванню манежу по кімнаті.

Особливості дна

Деякі моделі дитячих манежів мають жорстке дно. Воно допомагає у формуванні гарної постави.

Більшість манежів-ліжок мають м’яке дно, що доповнюється м’яким поролоновим матрациком.

Особливості днаОсобливості дна

Манеж Noemi 1L blue surf tedd, Lorelli (блакитна)
Код 90088
3 047 грн
Манеж Moonlight 2L, Lorelli (сірий)
Код 127179
3 373 грн
Манеж Moonlight 2L, Lorelli (сріблястий)
Код 127180
3 373 грн
Манеж Noemy 1L, Lorelli (рожевий)
Код 127182
3 047 грн

Аксесуари

Для зручності батьків та дитини у дитячого манежу можуть бути додаткові аксесуари:

- пластикові кільця – створюють додаткову опору для дитини (малюк хапатиметься за кільця, коли буде вставати та сідати, робити перші кроки);

- механізм заколисування – допоможе швидше заколисати малюка, аби він заснув;

- знімний сповивальний столик – ідеальне місце для сповивання, заміни підгузка малюкові;

АксесуариАксесуари

- дуги та кронштейни для підвішування іграшок;

- сумка для переноски (у моделей зі складною конструкцією);

- антимоскітна сітка (буде корисною, якщо ви вирішите використовувати манеж надворі).

АксесуариАксесуари

Кольори

Вони можуть бути яскраві або нейтральні. Якщо ви обираєте ігровий манеж для дитини, зупиняйте вибір на яскравих кольорах. А ось манеж-ліжечко ліпше обрати нейтрального кольору, аби яскраві барви не дратували дитину та вона могла швидко заснути за потреби.

Правильно підібраний якісний манеж зможе стати справжньою паличкою-«виручалочкою» для батьків. Залишивши в ньому малюка з улюбленими іграшками, батьки можуть бути упевнені в тому, що з дитиною буде все в порядку.

КольориКольори

Великий вибір дитячих манежів із різними характеристиками ви можете віднайти в нашому інтернет-магазині товарів для дітей Lolo. Переглядайте наш каталог та обирайте найкраще для своїх діток!

Коробко Марія
Автор статті:
Коробко Марія