0
Ваш кошик порожній!

Ви ще не вибрали жодного товару.

Як вибрати інтерактивного робота?

22.10.2024

Інтерактивні іграшки – роботи – дуже популярні останнім часом. І в цьому немає нічого дивного, адже вони мають широкий функціонал: можуть ходити, стрибати, рухати руками та головою, можуть порадувати дитину різними ефектами. Сьогодні виробники дитячих іграшок пропонують великий вибір інтерактивних роботів із різним набором функцій, тому батькам іноді буває непросто зробити вибір. Щоб полегшити це завдання, сьогодні ми з вами поговоримо саме про іграшкових інтерактивних роботів.

Які бувають роботи для дітей? На які критерії звертати увагу, аби вибрати ідеальну іграшку для дитини? Розглянемо все по порядку.

Які є роботи іграшки

Сьогодні батьки можуть вибрати робота дитині, який оснащений «розумною» електронікою, що керує всіма діями іграшки: рухом, звуковими та світловими ефектами тощо.

Існує велика група інтерактивних роботів, які на вигляд нагадують роботизовану людину або інопланетянина. Залежно від того, для дітей якого віку призначена іграшка, вона може бути більш простою або складною. Наприклад, моделі для дітей 2-3-х років можуть бути не автономними. Це означає, що для того, аби робот почав крутити головою, ходити, видавати певні звуки або ж задіяв світлові ефекти, дитині потрібно буде натискати на кнопки на корпусі іграшки. Моделі для дітей від 3-4-х років та старших можуть працювати «на автопілоті». Наприклад, такі роботи можуть патрулювати певну ділянку і коли на їхньому шляху зустрінеться перешкода, то вмикати сирену. Якщо дитина один або кілька разів плесне в долоні, то робот може відтворити певний звук або дію (якщо це передбачено його програмою). Найскладніші моделі можна навіть самому програмувати на виконання тих чи інших дій. Словом, із такою іграшкою дитина точно не нудьгуватиме!

Робот музичний (в асортименті)
Код 54003
528 грн
Робот Захисник, TK Group (в асортименті)
Код 111919
535 грн
Робот інтерактивний (білий)
Код 132379
474 грн
Робот Могутній воїн
Код 121841
629 грн

Ще одна велика група інтерактивних роботів – це роботи-тварини. На вигляд вони нагадують роботизованих собачок, котиків, папужок та ін. Такі моделі можуть гавкати, нявкати, виконувати різні команди і т.д. Найкрутіші варіанти можуть мати вбудовану камеру, яка дозволяє їм розпізнавати свого власника. Гра з роботизованими тваринами дуже подобається діткам: вони із задоволенням гладять роботів кішечок чи собачок, а ті муркотять їм у відповідь, виляють хвостиком, дають лапу тощо. Така гра – це не просто розвага для дитини, а ще і відмінний спосіб прищепити їй розуміння необхідності доглядати за вихованцем.

Що може вміти іграшковий інтерактивний робот? Перелічимо можливості різних моделей. Роботи можуть:

- ходити та бігати вперед і назад;

- промовляти певні слова (тут маємо ще і навчальний момент: робот може розповісти дитині певну інформацію);

- реагувати на дотик (для цього конструкцією іграшки передбачено спеціальний датчик);

- записувати голосові повідомлення;

- муркотіти, гавкати (зазвичай це роблять роботи тварини);

- танцювати (танці можуть супроводжуватись відтворенням мелодій);

- рухати руками, повертатись у різні боки;

- патрулювати територію;

- обертатися по колу;

- співати;

- вести бій у різних режимах (деякі моделі роботів можуть мати зброю, наприклад, у вигляді гумових присосок);

- спілкуватися мовою роботів та багато чого іншого.

При цьому виконання того чи іншого завдання може супроводжуватися підсвічуванням очей, рота чи інших деталей конструкції.

роботробот

Користь та шкода від роботів-іграшок

Взаємодія з роботами-іграшками, звичайно, має свій вплив на розвиток дитини. Який? Про це – далі.

Чим корисні для дітей іграшки роботи

Робот – це універсальна іграшка. Вона чудово підійде і для хлопчиків, і для дівчаток. Гра з інтерактивним роботом активно розвиватиме дитину: багатофункціональна іграшка дозволить їй легко придумати багато різних сюжетів для гри, в процесі чого у неї розвиватиметься:

  1. Логічне мислення. Щоб робот виконав певне завдання, дитині варто подумати, як його до цього «підштовхнути».
  2. Уява. На час гри інтерактивний робот стане справжнім другом та провідником дитини у її фантастичних пригодах: космічних чи військових битвах, облогах, охороні довіреного місця тощо.
  3. Дрібна моторика рук. Рухаючи руки та ноги робота, натискаючи на кнопки невеликого розміру, дитина активно тренуватиме свою дрібну моторику рук.

Також інтерактивна іграшка допоможе розширити кругозір дитини. Якщо ви оберете модель, яка вміє говорити чи співати, то це дозволить вам навчити дитину тієї чи іншої нової інформації: робот може розповісти їй повчальну історію, вивчити нові слова, заспівати пісеньку або дати перше поняття про математичний рахунок.

Інтерактивний робот – це перше знайомство малюка з кібернетикою та високими технологіями. Якщо воно пройде гладко, можливо, ця сфера зацікавить дитину, і в неї прокинеться інтерес до програмування та технічних новинок.

Чи може іграшка завдати якоїсь шкоди дитині?

Деякі люди вважають, що іграшкові роботи можуть бути занадто брутальними або провокувати агресію у дитини, адже роботизовані воїни можуть мати різні види іграшкової зброї. Але ми дозволимо собі не погодитись із цією думкою. Дитячі ігри у «війнушку» були завжди популярними. За всіх часів дітки із задоволенням грали в такі ігри, розвиваючи свою уважність, витримку, швидкість реакції.

Зазначимо, що не всі іграшкові роботи – це воїни. Хіба може викликати якісь негативні емоції милий роботизований котик або песик? Також і роботи-гуманоїди найчастіше викликають лише інтерес до своїх можливостей та знайомлять дітей із новими технологіями. Та й робот-воїн – це не завжди про агресію чи баталії. Просто батькам слід пояснити дітям, що воїн – це насамперед захисник, який неодмінно виконуватиме позитивну роль.

роботробот

Як правильно вибрати іграшку

Який робот купити дитині? Якщо ви вже визначилися, який тип іграшкового робота вам потрібен: людина, тварина, інопланетянин і т.д., саме час розглянути детальніше інші можливі його характеристики. Щоб покупка була вдалою, рекомендуємо перевірити:

  1. Сертифікат якості. Про його наявність можна дізнатись у продавця іграшки. Інтерактивний робот високої якості обов'язково повинен мати документ, який це підтверджує. Таким документом є сертифікат якості.
  2. Розмір іграшки. Дитині має бути зручно гратися з роботом: надто велику модель юному робототехніку може бути складно утримувати в руках, а занадто маленька може виявитися незручною для маленьких ручок.
  3. Світлові та звукові ефекти. Вони не повинні лякати дитину. Якщо робот оснащений світловими ефектами, переконайтеся, що світло від іграшки не надто яскраве. Якщо ж конструкцією передбачено звуковий супровід, він не повинен бути занадто гучним або неприємним для вуха.
  4. Якість матеріалів та збірки. Взявши до рук іграшку, ви не маєте відчувати неприємний запах. На її корпусі не мають бути тріщини або сколи. Усі деталі робота повинні бути якісно закріплені, щоб дитина випадково їх не відірвала. Під час руху рук, ніг, голови іграшки не повинен з’являтися сторонній звук.
  5. Кнопки керування. Вони мають легко натискатись, не западати і бути такого розміру, щоб відповідати розміру дитячих ручок.
  6. Пульт керування. У продажу є моделі інтерактивних роботів із дротовим або бездротовим пультом дистанційного керування. Другий варіант може працювати на інфрачервоному випромінюванні, через блютуз або Wi-Fi.
  7. Ізоляція. Усі дроти іграшки мають бути якісно ізольованими, що виключить можливе потрапляння вологи на них.
  8. Час заряду. Якщо робот працює від акумулятора, поцікавтеся у продавця, наскільки вистачить заряду і скільки часу знадобиться для повної зарядки іграшки. Раптова зупинка гри через низький заряд акумулятора може сильно засмутити дитину.

Купивши нового інтерактивного робота, обов'язково покажіть дитині, як він працює, як вмикається та чи інша функція. Це запорука того, що дитина випадково не зламає іграшку і зможе довго грати з нею, вигадуючи різні сюжети для гри.

Інтерактивний робот – це іграшка, яка викликає у дитини справжню бурю емоцій. Сучасні технології у сфері робототехніки у поєднанні з фантазійним світом дитячих іграшок – це вибуховий мікс, який дозволяє створювати найнеймовірніші, функціональні та такі цікаві іграшки – роботизованих людей, тварин, прибульців, героїв фантастичних фільмів та ін. Подарувавши дитині такого робота, ви відкриєте для неї завісу до світу цікавих іграшок, які часом виглядають так, ніби прилетіли до нас з іншої планети.

Коробко Марія
Автор статті:
Коробко Марія