0
Ваш кошик порожній!

Ви ще не вибрали жодного товару.

Як обрати дитячий ігровий комплекс?

26.10.2024

Ігрові комплекси – це унікальне поєднання різних пристосувань для активного відпочинку дитини на свіжому повітрі. Дитячі спортивні комплекси ігрові майданчики можуть мати у своєму арсеналі гірки, гойдалки, рукоходи, будиночки, сітки та багато іншого, що неодмінно викличе у дитини інтерес та бажання довше залишатися на території комплексу.

Як вибрати ігровий комплекс, якщо сьогодні виробники таких товарів пропонують їх у дуже великому асортименті? Які вони бувають? На які критерії слід звертати увагу? У новій статті ви зможете знайти відповіді на всі ці запитання.

Яку користь приносять дитячі спортивні комплекси

Сучасні ігрові комплекси для дитячих майданчиків завжди проектуються з урахуванням особливостей фізичного розвитку дітей. Вони допоможуть батькам привчити діток до фізичних активностей та корисного проведення часу на вулиці. Крім цього, неважко помітити і такі переваги дитячих ігрових комплексів:

  • дозволяють дітям спрямовувати свою енергію у потрібне русло;
  • чудово підходять для дитячого активного відпочинку з друзями;
  • стимулюють фізичний розвиток дитини, зміцнюють м'язи;
  • тренують координацію рухів, швидкість реакції;
  • розвивають фантазію;
  • підвищують витривалість;
  • зміцнюють імунітет.

Які елементи входять до складу дитячого ігрового комплексу?

Різні види ігрових комплексів складаються із різних елементів – все залежить від конкретної моделі. До складу ігрового комплексу можуть входити такі елементи:

1. Дитячі гірки – те, що потрібно для дитячого відпочинку. Мабуть, це найпопулярніший елемент дитячих майданчиків. І хлопчики, і дівчатка з великим задоволенням спускаються з таких гірок. Підбираючи модель із гіркою, переконайтеся, що її поверхня абсолютно гладка, щоб під час спуску дитина випадково не травмувалася.

2. Турник. Систематичний вис на турнику допоможе отримати гарну та здорову поставу. Якщо дитина неправильно сидить за партою або за столом під час підготовки уроків, турник допоможе їй уникнути можливих викривлень хребта.

З'ємний турнік Kinder, Sport Baby
Код 25861
1 090 грн
Сумний турнік Комбі, Sport Baby
Код 25896
1 220 грн
Дитяча гірка, Bambi
Код 128318
5 547 грн
Дитяча гірка, ТехноК
Код 121807
850 грн

3. Канат. Його підвішують зазвичай до турника, щоб діти могли висіти на ньому або підніматися вгору. Зазвичай канати встановлюють у комплексах для дітей старше двох-трьох років.

4. Гімнастичні кільця. За мотузки їх також підвішують до турника. Використовуючи такі кільця, дитина зможе робити різні трюки, перевороти.

5. Рукохід. Він виглядає як горизонтальні сходи. Якщо ваша дитина часто використовуватиме рукохід, вона відмінно натренує м'язи рук.

6. Похила лава зі сходами. Нею діти можуть підійматися вгору. Лава без сходів – чудове місце для того, щоб прокачати прес. Маленькі дітки можуть використовувати цю лавку для ігор.

7. Драбина. Піднімаючись драбиною та спускаючись, дитина посилить свій м'язовий корсет, поліпшить поставу.

8. Мотузкова драбина. Піднімаючись мотузковими сходами, дітки тренуватимуть свою спритність та силу рук, а також координацію рухів. Також спуск і підйом такою драбиною матиме чималий масажний ефект.

9. Дитячий скеледром. Для дитини це чудовий спосіб натренувати себе, піднімаючись угору, спираючись на виступи.

Дитячий скеледром Тетріс, Kidigo
Код 65062
12 168 грн
Мотузкові сходи, SportBaby
Код 25895
430 грн

10. Іграшкова рахівниця великого розміру. Такий елемент – це навчання і розвага. Він дасть дитині перше поняття математичного рахунку і відмінно тренуватиме її дрібну моторику рук, допоможе у вивченні кольорів.

11. Магнітні дошки для малювання. Тут все і так зрозуміло. Використовуючи магнітні цифри, букви, дитина зможе вивчити їх. А малювання – улюблене заняття багатьох дітей.

12. Гойдалка. Як і гірки для спуску, діти їх дуже люблять. У комплектах для дітей від одного року гойдалки – це найпопулярніший аксесуар для відпочинку та гри.

Гойдалка підвісна дерев`яна
Код 110045
230 грн
Гойдалка підвісна, ТехноК
Код 39267
367 грн
Дитяча гойдалка, Sport Baby
Код 25862
430 грн

13. Ігрові будиночки. Їх просто обожнюють дітлахи, адже в них можна дуже весело гратися, придумуючи різні сюжети для гри.

Ігровий будинок Чотири сезони, Smoby
Код 126243
7 599 грн
Будинок Сонячний, Smoby
Код 61129
5 859 грн

У деяких моделей ігрових комплексів передбачена можливість доукомплектовувати їх новими елементами, що дозволяє зробити їх ще цікавішими для дітей.

Із яких матеріалів може бути виготовлений дитячий ігровий комплекс

Дитячі ігрові комплекси можуть бути виготовлені з використанням таких матеріалів:

1. Дерево. Дерев’яний дитячий ігровий комплекс – це найбільш екологічний варіант. Правильно оброблене дерево приємне на дотик, має не слизьку поверхню. Вага такого комплексу відносно невелика. Для виготовлення комплексів найчастіше використовують тверді породи деревини – ясен, бук, клен. Важливо, щоб усі дерев'яні деталі ігрових комплексів мали гладку поверхню та були позбавлені всіх сучків та задирок.

2. Метал. Металеві конструкції – найміцніші та найнадійніші. Вони можуть витримувати велике навантаження. Часто для виготовлення металевих деталей використовують загартовану сталь. Зазвичай на метал наносять шар лакофарбового покриття.

3. Пластик. Сучасний пластик, який використовують для виготовлення елементів ігрових комплексів, – це легкий та досить міцний матеріал. До складу полімерів додають компоненти, які дозволяють зберегти колір матеріалу та захищають його від вологи та ультрафіолету.

Зазначимо, що більшість ігрових комплексів мають компоненти з різних матеріалів. Повністю металева конструкція матиме дуже велику вагу. А пластикова модель може виявитися надто крихкою або легкою. Тому виробники поєднують різні матеріали під час виготовлення ігрових комплексів.

Критерії вибору ігрового майданчика

Щоб дитячий ігровий комплекс порадував дитину, слід з усією відповідальністю підійти до його вибору. Тут слід звертати увагу на загальні критерії вибору, а також конкретно на вік ваших дітей.

Загальні вимоги до конструкції

З якою б комплектацією ви не вибрали дитячий майданчик, він повинен бути повністю безпечним для дитини, відрізнятися високою надійністю та міцністю. А для цього зверніть увагу на:

1. Відсутність "мертвих" зон. Батьки повинні мати можливість добре проглядати всі елементи конструкції, щоб бачити, де знаходиться дитина в той чи інший момент. Також доросла людина має вільно проходити між усіма елементами комплексу. Це потрібно для того, щоб у разі потреби підстрахувати дитину.

2. Якість поверхонь. Усі поверхні кожного елемента мають бути гладкими. Шорсткість, гострі кути або необроблений метал – це потенційно травмонебезпечні зони. Їхня наявність говорить про те, що варто вибрати інший комплекс.

3. Гірку. Її так люблять усі діти, тож гірки є у багатьох комплексах. Гірка має бути обов'язково із захисними бортиками.

4. Гойдалки. Оптимальна висота гойдалки над землею має становити 40-60 см.

5. Якість матеріалів та лакофарбового покриття. Всі матеріали, а також покриття не повинні мати токсичних компонентів, які можуть негативно впливати на здоров'я дитини.

6. Місце встановлення. Встановлювати ігровий комплекс можна на піску, якщо його шар не менше 30 см, на трав'яному газоні або гумовому покритті. Гравій, бетон чи камінь не підходять для встановлення дитячих ігрових комплексів, адже якщо дитина впаде, то може отримати травму.

7. Особливості монтажу. Встановлюючи дитячий ігровий комплекс, завжди дотримуйтесь усіх рекомендацій виробника.

Ігрові комплекси для дітей різного віку

Вік - це важливий критерій, на який слід звертати увагу, обираючи дитячий ігровий комплекс. Від того, для якого віку дітей призначений комплекс, залежатимуть усі особливості його конструкції. Але зауважимо, що перебувати на ігровому майданчику дітки мають обов'язково під наглядом дорослих. Це дозволить їм уникнути можливих травм та інших неприємностей. Саме тому так необхідно, щоб усі елементи конструкції добре переглядалися.

Отже, для найменших дітей 2-3-х років слід вибирати невеликі комплекси. Висота гірки не повинна перевищувати 120 см. Зазвичай у таких комплексах будуть також і розвиваючі панелі (наприклад, із магнітною дошкою для малювання або елементами, на які нанизуються великі різнокольорові кільця, зокрема і великі рахівниці). Висота таких панелей має бути не більше 60 см. Вони допоможуть дитині вивчити кольори, числа, дадуть перше поняття про математичний рахунок. Ігровий будиночок стане чудовим місцем для дитячих ігор.

У віці від 4-х до 8-ми років дітки із великим задоволенням проводять час на свіжому повітрі. Тому дитячий ігровий комплекс стане чудовим подарунком для них. Він може складатися із різних елементів, використовуючи які, діти зможуть весело проводити час. Отже, хлопчикам та дівчаткам 4-8 років будуть цікаві комплекси з вищими гірками, зі звичайними та мотузковими сходами, лабіринтами, гойдалками.

У 9-12 років дітей непросто утримати вдома. Тому спортивний ігровий комплекс стане для них тим місцем, де вони зможуть спрямувати свою енергію в потрібне русло. Підбирайте для дитини такого віку конструкції, які допоможуть розвинути силу, координацію рухів, спритність рук, витримку і т.д. Для цього підійдуть моделі із турниками, рукоходами, брусами, гімнастичними кільцями, скеледромами тощо.

Етапи монтажу дитячого ігрового комплексу

Щоб ігровий майданчик потішив свого власника, важливо не тільки вибрати комплекс, але й правильно встановити його. Установка дитячого ігрового комплексу передбачає виконання таких етапів:

1. Планування та вибір місця для монтажу. Місце, на якому ви збираєтеся встановити дитячий ігровий комплекс, повинне мати таку відстань до дороги, щоб дитина випадково не вибігла туди на зустріч автомобілям, що рухаються. Бажано підбирати добре освітлену та рівну місцевість, яку вам буде добре видно, наприклад, із вікна. Тоді ви зможете весь час доглядати дитину на майданчику, не виходячи з дому.

2. Підготовка території. Майданчик для встановлення комплексу слід розчистити від бур'янів, кущів, якщо такі є, розрівняти його, за необхідності залити фундамент і насипати шар піску, ґрунту або укласти спеціальну прогумовану поверхню.

3. Безпосередній монтаж комплексу. Встановлювати всі елементи конструкції слід з урахуванням рекомендацій виробника.

4. Монтаж додаткових елементів. Для комфорту батьків поруч із ігровим дитячим майданчиком можна встановити лавку.

5. Перевірка на міцність. Перед тим, як відпустити дитину гуляти на ігровий комплекс, слід обов'язково переконатися, що всі його елементи надійно закріплені і не впадуть під час навантаження.

Яскраві, красиві, сучасні дитячі ігрові комплекси – це майданчики, де діти із задоволенням гратимуться, розвиватимуться і зміцнюватимуть своє фізичне здоров'я. Правильно обравши модель ігрового комплексу, ви подаруєте дитині багато позитивних емоцій та зможете легко привчити її до рухливих ігор на свіжому повітрі.

Коробко Марія
Автор статті:
Коробко Марія