Поява малюка в сім'ї – подія радісна і хвилююча, яка супроводжується безліччю змін, тому готуватися до нього слід з особливою ретельністю. Приємними, і одночасно непростими є клопоти, пов'язані з покупкою необхідних речей, аксесуарів, іграшок, а також облаштуванням дитячого спального місця.
На сьогоднішній день виробники пропонують безліч дитячих спальних конструкцій, тому вибір ліжечка для новонароджених є досить складним, особливо для молодих, недосвідчених батьків. Щоб підібрати оптимальний варіант для своєї дитини, необхідно зрозуміти, які ж бувають ліжечка для новонароджених, які їхні особливості, переваги, головні характеристики.
Різновиди дитячих ліжечок
Ліжечка для малюків, представлені в магазинах, діляться на види згідно з рядом функціональних особливостей і дизайнерських рішень. Серед найбільш затребуваних конструкцій варто виділити:
- Колиски, розраховані на дітей від народження до півроку. Це компактні моделі, в яких малюки почувають себе захищено і комфортно. Більшість видів оснащені механізмом плавного похитування і високими ніжками, що забезпечують стійкість. У найновіших є вбудована аудіосистема, а також широка комплектація (балдахін, москітна сітка).
- Класичні ліжечка прямокутної форми, оснащені маятниковим механізмом, які користуються неймовірною популярністю серед практичних батьків. Як правило, це дерев'яні моделі з містким висувним ящиком для речей або іграшок. Класичне ліжечко розраховане на дітей від народження до 3-4-х річного віку.
- Приставні моделі, комфортні для малюків і мам. Така спальна конструкція фіксується до ліжка батьків за допомогою спеціального механізму (захоплення), що особливо зручно під час нічного годування. Приставні типи ідеально підходять для дітей 0-6 місяців.
- Ліжечка-трансформери. Це одна з популярних моделей, розрахована на тривалу експлуатацію. Таке ліжечко для новонародженого дуже функціональне і має багату комплектацію у вигляді висувних скриньок, комодів, поличок, пеленального столика.
- Ліжечка-манежі, які виконують не тільки функцію спального місця, а й ігрової зони. Такі види оснащені сітчастими / тканинними боковинами, легко складаються, мають досить компактні розміри, що особливо доречно в невеликих квартирах.
Яке ліжечко для новонародженого краще - це питання, на яке немає чіткої відповіді, проте важливо розуміти, що найкращою є та, де сон і відпочинок дитини буде здоровим, спокійним, комфортним, безпечним. При покупці спального місця для новонародженого потрібно користуватися деякими правилами і рекомендаціями.
Критерії вибору дитячого ліжечка новонародженого
Вибираючи ліжечко для новонародженого потрібно орієнтуватися на власний смак, фінансові можливості, потреби дитини, а також не забувати про практичні моменти, а саме:
- Матеріал виготовлення. Зустрічаються дитячі ліжечка з дерева, пластика, металу або комбінованих матеріалів, однак надійними, довговічними вважаються саме дерев'яні.
- Габарити виробу. Практичними, зручними є ліжка 120х60 і 140х70 см, проте модельний ряд включає безліч видів з нестандартними параметрами, що трохи ускладнює процеси вибору постільних речей.
- Механізм заколисування. Виробники пропонують вироби з полозами, маятниковим механізмом і електромагнітним маятником.
- Функціонал виробу. Ідеальним спальним місцем вважається ліжечко з позиційними елементами, що дозволяє регулювати висоту днища, боковин.
- Додаткове оснащення і комплектацію. Практично і зручно, коли є додаткові скриньки, пеленальний столик, корзина для іграшок.
- Стійкість. Полози, коліщатка, ніжки повинні бути стійкими, що забезпечується не тільки будовою, але також наявністю спеціальних фіксаторів, блокувань.
Крім того, не варто нехтувати виробником, який повинен бути надійним, перевіреним. Визначившись з моделлю, багатьох батьків хвилює питання про те, коли ж купувати ліжечко для новонародженого. Педіатри впевнені, що найнеобхідніші предмети меблів, аксесуари (коляска, ліжечко для новонародженого, ванночка, постільні приналежності) слід купувати до народження дитини, щоб по прибуттю з пологового будинку у крихти було підготовлено спальне місце. Існує думка, що в перші дні життя малюка дещо легше привчити до сну в дитячому ліжечку, що корисно, а також полегшує життя мами.