Гармонійний розвиток дітей неможливий без гри. За допомогою різних забав та ігрових наборів малюк пізнає себе, навколишній світ, вчиться спілкуванню, у нього формуються деякі творчі навички. Саме тому не варто купувати першу-ліпшу іграшку в магазині, необхідно ретельно і відповідально вибирати інтерактивну забаву дитині.
Щоб купити правильну, корисну, і цікаву для малюка ігрову конструкцію, слід, перш за все, розуміти, як вибрати інтерактивну іграшку ...
Важливі критерії вибору розумних іграшок
Интерактивні играшки – це дитячі конструкції, які взаємодіють з дітьми. На відміну від звичайних механічних забав, вони реагують на дії дитини, обмінюються з нею певною інформацією, допомагаючи при цьому малюку пізнавати навколишній світ, розвиватися всебічно. При покупці розумної забави дитині необхідно враховувати його інтереси, вік, стать, а також звертати увагу на:
- Якість матеріалів виробу. Інтерактивні конструкції виготовляються з міцної пластмаси з нульовою токсичністю і зносостійкого гіпоалергенного текстилю.
- Деталізацію. Конструкція не повинна містити гострі, занадто дрібні, колючі елементи. Всі деталі повинні бути надійно закріплені.
- Функціонал виробу. Більшість моделей оснащені світловими і звуковими опціями.
- Дизайн і забарвлення. Кольорове поєднання не повинні негативно впливати на психіку і зір крихти.
- Наявність відповідних сертифікатів.
Крім того, важлива простота конструкції, оскільки забава повинна бути зрозумілою для дитини. Найбільш привабливими для малюків вважаються моделі, з якими можна щось робити - розбирати, збирати, трансформувати, а також ті, що сприяють формуванню у дитини бажання самостійно діяти, виконуючи певні завдання.
Що розвивають інтерактивні іграшки?
Вплив інтерактивних іграшок на дітей багатогранний. Практично всі такі іграшки здатні розвивати, удосконалити, тренувати ряд здібностей, навичок:
- Візуальне сприйняття. Це розвивають практично всі види ігрових конструкцій.
- Логіка, пам'ять, мислення. Цьому сприяють різні іграшкові інтерактивні гаджети - планшети, плакати, телефони, комп'ютери.
- Тактильне сприйняття. Для цього підходять інтерактивні тварини.
- Творчість, фантазія. Для цього підійдуть різноманітні ігрові панелі з багатим функціоналом.
- Координація рухів / моторика ручок. Це розвивають практично всі розумні забави.
Малюкам до одного року підійдуть всілякі мати і килимки, музичні мобілі/дуги/каруселі, брязкальця, тварини. Для дітей 12-24 місяців корисними будуть інтерактивні панелі, плакати, що говорять, пупси і звірятка, а також музичні книжечки. Починаючи з трьох років, асортимент ігрових конструкцій розширюється - гаджети, интерактивні роботи, ляльки, моделі автотранспорту. Головне, щоб іграшка була безпечною, відповідала віку, рівню розвитку крихти, викликаючи лише позитивні емоції.