Дитячі іграшки в наш час представлені в широкому асортименті. Конструктори займають особливу нішу в цій категорії. Адже конструктор-це ігровий набір, який дозволяє хлопчикам і дівчаткам грати і розвиватися одночасно. Під час складання іграшки з маленьких деталей у маленького чомучки тренується дрібна моторика рук, розвивається логічне мислення, кмітливість, фантазія і уява. Які бувають дитячі конструктори і в чому їх особливість, ми спробуємо розповісти вам в нашій статті.
Види дитячих конструкторів: найбільш популярні варіанти
- Кубики. Їх виготовляють з натурального дерева, пластика, шиють з тканини. Часто саме такі дитячі конструктори батьки купують своїм дітям найпершими. Однорічне немовля з радістю буде будувати і руйнувати вежі з кубиків.
- Будівельні комплекти у вигляді різних геометричних фігур з пластмаси або з дерева. Такі види конструкторів для дітей не мають з'єднань. З будівельних наборів можна будувати як невеликі лялькові будиночки, так і цілі багатоповерхівки в зріст малюка. Тому цей тип іграшки буде цікавий і дворічним дітям (вони будуть зводити гаражі і арки), і шестирічкам (вони будуть радісно споруджувати будівлі складніше).
- З блоковим типом з'єднання. Елементи таких наборів з'єднуються за допомогою виступаючих циліндрів на одній деталі і спеціальних отворів для них на другій. Чим молодший ваш малюк, тим більшого розміру повинні бути елементи. Крім будівельних деталей, в таких комплектах часто можна зустріти фігурки людей, тварин і т.д. Відмітна риса елементів з блоковим з'єднанням - можна поєднувати деталі з різних комплектів.
- Комплекти з болтовим типом з'єднання. У таких наборах з'єднувальний елемент - це болтики і гайки. Так як збірка такого набору - справа непроста, батькам потрібно буде показати малюкові, як це робиться. З причини особливостей конструктора, він рекомендований для дітей, не молодший 4-5 років.
- Магнітні комплекти. Усередині кожної деталі - невеликий магніт, який притягує елементи один до одного. Елементи магнітного конструктора можуть з'єднуватися один з одним під різними кутами - це дає більший політ фантазії для збірки. Для їх роз'єднання потрібно докласти невеликі, посильні для дитини, зусилля. Магнітні набори дозволяють збирати дитині різні об'ємні іграшки. Найчастіше їх елементи виготовлені у вигляді різнокольорових геометричних фігур.
Дитячі конструктори види: рідкісні варіанти
- Електронні - запчастини до них виготовлені на основі мікросхем. В ігровій формі набір дасть малюку поняття про основи електроніки і електротехніки. Пайка для з'єднання елементів не потрібно. Деталі часто кріпляться за допомогою зручних роз'ємів. Обов'язково виробник доповнює комплект зрозумілою інструкцією по збірці.
- З суглобовим типом з'єднання. Таку назву іграшка отримала через особливого способу з'єднання, який нагадує суглоб. Конструктори з суглобовими сполуками призначені для дітей від 6 років.
- Комплекти для збірки конкретної моделі, наприклад, машинки або літачка. Збирати таку іграшку сподобається не тільки дітям, а й дорослим, тому набір - хороша можливість зібрати за одним столом всю сім'ю.
- Решітчастий. Його деталі схожі на решіточки. Такий набір універсальний і простий в збірці, сприяє розвитку просторового мислення, навчатиме дитину сортувати предмети за кольором і формою.
Підбирайте конструктор з урахуванням віку і смаків вашої дитини. Така іграшка неодмінно буде викликати інтерес і радувати дитину довгий час.