Кожен батько мріє виростити всебічно розвинену дитину, тому тата і мами часто задаються питаннями: «Які бувають настільні ігри для дітей?", «Які види ігрових забав не просто вносять в дитяче дозвілля безліч яскравих емоцій, а й допомагають розвивати ті чи інші навички, здібності?». Отримати відповіді на дані питання можна, ретельно розібравшись в класифікації ігрових забав.
На сьогоднішній день, різновид настільних ігор невпинно зростає, що з одного боку дещо ускладнює процес вибору, а з іншого, дозволяє батькам підібрати оптимальний ігровий варіант для свого чада.
Настільні ігри для дітей - що вибрати?
Сучасні настільні ігри для дітей спрямовані на те, щоб вчити дітей самостійно вирішувати розвиваючі завдання, виконуючи при цьому ланцюжок цікавих ігрових дій. У настільних іграх діти розвивають навички взаємодії з іншими гравцями, вчаться терпляче чекати своєї черги, а також у них виробляється почуття співпереживання.
Всі представлені гри можна розділіті умовно на 8 основних категорій, среди якіх:
- Розвиваючі. Дана категорія ігрових наборів одна з найпопулярніших, оскільки вона містить сети, розраховані на розвиток різних навичок малюків. Це ігри на розвиток мови і уяви, пам'яті, усного рахунку, уважності та реакції, координації руху і дрібної моторики.
- Детективні. Як правило, це поєднання головоломок і рольових забав. Учасникам надається можливість перевтілитися в справжнього детектива і вести розслідування, відкривати таємниці.
- Активні. Це сети з простими правилами для активних дітей. Такі забави розраховані на велику кількість гравців і не вимагають використання інтелектуальних знань, оскільки спрямовані на тренування активності, спостережливості, швидкої реакції.
- Творчі. Це ігри, за допомогою яких розвивається творчий потенціал хлопчиків / дівчаток. Це може бути імпровізація, ораторське мистецтво, малювання, спів або пантоміма.
- Економічні. Це категорія забав буде цікава школярам, підліткам, дорослим, оскільки знайомить з основами ринкових відносин, вчить споживати, правильно розподіляти. Більшість економічних сетів грунтуються на створенні чогось величезного, масштабного, що виробляє у гравців амбіції, здатність мислити, планувати, думати.
- Стратегічні. Це прекрасна категорія для сімейного дозвілля, де діти можуть грати разом з батьками. Такі забави допомагають розвивати мислення, логіку, вчать бути послідовними.
- Класичні. Це стандартні ігрові набори, в які із задоволенням грає не одне покоління - шашки, шахи, лото, доміно. Вони дуже корисні, цікаві як для хлопчиків, так і для дівчаток.
- Головоломки. Це прекрасні ігрові комплекти для наполегливих, уважних дітей. Самим популярними є пазли, конструктори, ігри, засновані на моделюванні, створенні, збиранні чого-небудь.
Настільні ігри мають безліч переваг - їх різноманіття дозволяє підібрати цікавий сет як для малюків 2-3-х років, так для школярів, підлітків. Настільний сет не вимагає спеціальної фізичної підготовки, особливих талантів, але при цьому допомагає розвивати уважність, логічне і абстрактне мислення, посидючість, пам'ять, розширюють кругозір. Крім того, на відміну від комп'ютерних ігор, настільні не дратують нервову систему дитини і не погіршують зір.