0
Ваш кошик порожній!

Ви ще не вибрали жодного товару.

Як обрати дитячий рюкзак

Підростаючи, дитина все більше намагається бути схожою на своїх батьків, доречі, проявляється це багато в чому. Яскравим прикладом такого наслідування у віці до 4-5 років є величезне бажання носити з собою якусь сумку або рюкзак, як у тата або мами, куди можна покласти улюблену іграшку або солодощі.

Починаючи з 6-7 років, рюкзак стає необхідністю, оскільки дитина йде в школу. У підлітковому віці потреби дітей ростуть, тому рюкзаки купуються більш функціональні і місткі.

Крім того, діти часто відвідують різні спортивні секції, різноманітні гуртки творчості, коли доводиться носити з собою змінне взуття, інструменти та інші аксесуари. У таких випадках підійдуть рюкзаки м'які для дітей (без жорсткого каркаса), виконані з текстилю та інших матеріалів.

Розуміючи необхідність наявності даного аксесуара, багатьох батьків часто цікавить питання про те, як вибрати рюкзак дитині, чи варто переплачувати, які основні критерії, що вимагають уваги. Головне, на що потрібно звертати увагу, вибираючи дитячий рюкзак, це вік, і тільки потім розглядати інші критерії.

Рюкзак для дитини 4 років

Як вибрати рюкзак для дитини 4 років, щоб не нашкодити - це хвилююче питання для багатьох батьків, адже не для кого не секрет, що неправильно підібраний аксесуар може негативно відбитися на формуванні дитячої постави. Допоможе правильно вибрати аксесуар перегляд переліку особливостей, якими повинен володіти рюкзак для дитини 4-х років:

 • Невелика вага. В середньому, рюкзак для хлопчика 4 років або дівчинки повинен важити 150-400 грам.
 • Відповідність зросту малюка.
 • Гіпоалергенність і нульова токсичність матеріалів, з яких виконано виріб.
 • Спеціальна форма лямок. Лямки виробу повинні бути з м'якими накладками, зі збільшеною шириною і легко регулюватися.
 • Висока якість пошиття і фурнітури, від яких безпосередньо залежить зносостійкість аксесуара.
 • Максимальний ступінь водонепроникності, що захистить вміст рюкзака від дощу або снігу.
 • Ортопедичність. Це важливий критерій, однак для дітей дошкільного віку спинка не повинна бути занадто жорсткою.
 • Простота і надійність застібок. Дитина повинна самостійно розстібати/застібати рюкзачок, тому блискавки повинні бути великими.
 • Наявність світловідбивачів. У такому юному віці діти перебувають на вулиці у вечірній час з батьками, однак з огляду на дитячу активність, світловідбивачі не завадять.
Детский рюкзак "Лягушонок" Rock My Baby
Код 22844
 
ОТ 151
Купить
Детский рюкзак "Слоненок" Rock My Baby
Код 22843
 
ОТ 151
Купить
Рюкзак "Муся 1" (00200-31)
Код 64581
 
ОТ 217
Купить
Рюкзак с ушками Зайчик (в ассортименте)
Код 88153
 
ОТ 112
Купить

Крім того, обов'язково потрібно враховувати стать дитини. Рюкзак для дівчинки 4 років, як правило, доповнений елементами, аплікаціями з мультфільмів та казок (принцеси, поні, звірятка, квіточки) і виконаний в спокійних тонах - рожевий, жовтий, блакитний. Для хлопчиків пропонуються аксесуари, декоровані тематикою спорту, машинок, мультиплікаційних персонажів. Іноді, вибрати оптимальний варіант допомагають відгуки покупців, які мають досвід покупки аксесуарів.

Рюкзак для 7-річної дитини

Коли дитина йде в 1-й клас, то поряд з безліччю аксесуарів і шкільного приладдя, батькам доводиться купувати рюкзак. Як показує практика, вибрати якісний рюкзак для 7 років не так-то просто, а іноді навіть забавно і весело, адже на полицях магазинів представлено величезне різноманіття моделей в абсолютно різному ціновому сегменті, оснащені додатковими відділами, кишеньками та іншими аксесуарами.

Щоб зрозуміти, як вибрати рюкзак для хлопчика 7 років або дівчинки, досить при покупці враховувати наступні нюанси:

 • Габарити виробу. Рюкзак не повинен бути ширше спини і плечей дитини, а також не нижче лінії стегон. В середньому, висота спинки виробу становить 34-38 см.
 • Вага виробу. Рюкзак повинен бути максимально легким - 10% від ваги першокласника, тобто, при вазі школяра 20 кг, наповнений книгами і зошитами аксесуар складе 2 кг.
 • Ступінь анатомічності спинки. Ортопедична спинка - це твердий каркас з м'якими накладками спеціальної форми, що забезпечує рівномірне навантаження. Наявність сітчастої тканини забезпечить хорошу повітропроникність, що не дозволить спині потіти.
 • Матеріал, з якого виконаний аксесуар. Найбільш поширеним, зносостійким і довговічним є оксфорд і поліестер. Тканина повинна обов'язково мати вологовідштовхуюче просочення, яке захистить вміст від вологи і пилу.
 • Форму ручок-лямок. Лямки повинні мати s-подібну форму і бути досить широкими - 6-8 см. Правильні лямки легко регульовані і м'які, тому не будуть тиснути на плечі школяра.
 • Наявність світловідбивних елементів або інших барвистих деталей, які важливі для безпеки школяра на дорозі.
Рюкзак детский "Тигрюля" (в ассортименте)
Код 65469
 
ОТ 100
Купить
Рюкзак Копиця "Пони 1/1"
Код 64579
 
ОТ 217
Купить
Рюкзак детский Unicorn (в ассортименте)
Код 86508
 
ОТ 68
Купить
Рюкзак с бабочками (в ассортименте)
Код 88329
 
ОТ 187
Купить

Крім того, варто звернути увагу на міцність днища моделі, а також форму корпусу, від якої залежить порядок всередині конструкції. Якщо є коливання, вибираючи між кількома конкретними моделями, рекомендується почитати також відгуки покупців.

Рюкзаки для дітей старше 9 років

Багато дітей підростаючи (особливо це стає помітним у віці 9-12 років), масово відмовляються від ранців і рюкзаків з жорстким корпусом, віддаючи переваги модним і стильним виробам, які більш універсальні, мають менш чіткі контури і форми. Багато з подібних виробів шкодять не тільки навчальному процесу, а й здоров'ю школяра. Щоб уникнути цього, виробники намагаються поєднати молодіжний стиль, комфорт і безпеку в одній моделі, що дозволить підібрати правильний рюкзак для дітей 9 років і старше, з огляду на деякі тонкощі.

Отже, щоб вибрати рюкзак для дитини 10 років, потрібно звернути увагу на:

 • Рівень комфорту моделі. Оптимально, якщо дитина зможе приміряти рюкзак.
 • Масу виробу. Вага рюкзака не повинна перевищувати 1500 грам, оскільки надмірне навантаження на хребет може негативно відбитися на формуванні постави.
 • Якість і міцність матеріалу, з якого виконано виріб. Тканина повинна бути повітропроникною, вологостійкою і міцною.
 • Наявність відділень і допоміжних кишень, що забезпечує максимально правильну організацію і місткість всередині. У рюкзаку для дітей 12 років можуть розміщуватися і підручники, і зошити, і змінне взуття одночасно, тому наявність додаткових кишень важлива.
 • Ортопедичні вставки і накладки. Навіть стильні моделі на одне плече оснащені корисними анатомічними вставками, розподіляють навантаження і захищають поставу від викривлень.
 • Світловідбивачі. На рюкзаку обов'язково повинні бути присутніми світловідбиваючі деталі, які роблять школяра помітним у вечірній час.
 • Додаткове оснащення. У старших дітей з'являється безліч звичок, тому рекомендується вибирати модель, оснащену допоміжними опціями - отвір для навушників, підзарядка, карман для пляшки з водою, кишеня для смартфона.

Щоб точно зрозуміти, як вибрати рюкзак для дівчинки 9 років і старше, рекомендується також враховувати смакові уподобання дитини, адже в цьому віці при виборі аксесуарів стать дуже важлива. Іноді, відмінним помічником у виборі є відгуки реальних покупців і досвідчених батьків.